BİTLİS AHLAT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AHLAT´TA "ERASMUS +K201" PROJESİ

AHLAT´TA "ERASMUS +K201" PROJESİ

 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün hazırladığı Erasmus+ K201 Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar alanındaki projesinin 5´inci hareketliliği İspanya, İtalya, Polonya ve Portekiz´den gelen katılımcılarla ilçemizde geçekleşiyor.

  Konuyla ilgili  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mutluk ÖZDEN, "Ahlat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nün  koordinatörlüğünde Ahlat Kaymakamlığı ve Ovakışla Ortaokulu tarafından yürütülmekte olan ve 2016-2017 eğitim-öğretim yılında uygulanmaya başlanan Erasmus +K201 "Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar" alanındaki "School is Fun! Come on Time!" adlı projenin 5.hareketliliği yabancı ortaklar olan İspanya, İtalya, Polonya ve Portekiz ülkelerinden katılımcıların katılımıyla 9-15 Nisan tarihleri arasında ilçemizde gerçekleşiyor. Katılımcılar yoğun bir eğitim alırken aynı zamanda Ahlat ve çevresinin tarihi ve doğal güzelliklerini tanıma ve yemeklerini tatma fırsatı buluyor. İlçemize gelen katılımcılarımız için el sanatları çalışmalarımızdan tutkara sanatı, çinicilik, halk oyunları, müzik dinletisi ve farklı etkinlikler düzenliyoruz. Ayrıca verilen ve verilecek  eğitim konularımız Ahlat ta yürütülen  projeler, okul terklerinin önlenmesi ile ilgili yapılan çalışmalar, Türk eğitim sistemi,  Dünden bu güne Erasmus projemiz  ve Ovakışla ile ilgili konularda anlatılmaktadır. ilçemize gelen yabancı ortaklarımızı en iyi şekilde ağırlamaya, Ahlat´ı ve bölgemizi ise tanıtmaya gayret ediyoruz" dedi.

16-04-2018

Ahlat Hükümet Konağı Kat3 AHLAT/BİTLİS - 04344124044

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.