BİTLİS AHLAT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ERTUĞRUL GAZİ ORTAOKULU EĞİTİM ÖĞRETİME AÇILDI

Ahlat ilçemizde kapatıldıktan sonra yıktırılan cezaevinin yerine yapılan okul eğitim öğretime açıldı. Ahlat´ta doğduğu rivayet edilen Ertuğrul Gazi´nin ismi ortaokuluna verildi.
ERTUĞRUL GAZİ ORTAOKULU EĞİTİM ÖĞRETİME AÇILDI

Ahlat´ın İkikubbe Mahallesi´nde uzun yıllar kapalı cezaevi olarak kullanılan bina, cezaevinin kapanmasının ardından yıkılarak eğitim yuvasına dönüştürüldü. Ahlat Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün girişimleri sonucu kapanan cezaevi ve 6 bin metrekare arsası, Adalet Bakanlığından Milli Eğitim Bakanlığına devredildi. Mahallede ihtiyaç duyulan ortaokulun yapılması için yapılan girişimler sonucu 2018 yılı başında ihalesi yapılarak yapımına başlanan okul, 9 ay gibi kısa bir sürede tamamlanarak eğitim öğretime açıldı. Okulun adına da Oğuzların Kayı Boyundan olan ve Ahlat´ta doğduğu rivayet edilen Ertuğrul Gazi ismi verildi. Eğitim öğretime başlayan Ertuğrul Gazi Ortaokulunu ziyaret eden İlçe Kaymakamımız Sayın Mustafa Akgül ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mutluk ÖZDEN sınıfları dolaşarak öğrencilerle sohbet ettiler.

Ahlat Hükümet Konağı Kat3 AHLAT/BİTLİS - 0434 412 40 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.