BİTLİS AHLAT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullarımız Z-Kütüphanelere Kavuşuyor

Okullarımız Z-Kütüphanelere Kavuşuyor

 Milli Eğitim Bakanlığı, Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından ilçemiz Şehit Sümmani Görgen Yatılı Bölge Ortaokulu ile Ovakışla İMKB Yatılı Bölge Ortaokuluna öğrencilerin kitapla buluşmalarını sağlamak, daha konforlu bir ortamda kitap okumalarını ve bilgiye erişimlerini sağlamak amacıyla kazandırılan Z- Kütüphaneler (Zenginleştirilmiş kütüphaneler)  törenle hizmete açıldı. Program kapsamında ilk olarak Ovakışla İMKB Yatılı Bölge Ortaokulunda kurulan Z-Kütüphanenin açılışı yapıldı. Açılış sonrası kütüphaneyi gezen davetlilere Okul Müdürü Nevzat Özen ve idareciler tarafından bilgiler verildi. Z-Kütüphaneyi gezen davetliler öğrencilerle birlikte kitap okudular.

Daha sonra ilçemizin Kacer Mahallesinde bulunan Ahlat Şehit Sümmani Görgen Yatılı Bölge Ortaokulunda kurulan Z-Kütüphanenin açılış programına geçildi. Burada protokol üyeleri tarafından Z-Kütüphanenin açılışı yapıldı. Açılıştan sonra kütüphaneyi gezen davetlilere Okul Müdürü Faysal Doğan tarafından kütüphane hakkında bilgiler verildi.

Sayın ÖZDEN; “2 yıl önce ilçemizde hatta il genelindeki ilk Z-Kütüphaneyi Yunus Ensari İlköğretim Okulu’nda açmıştık. Bu yılda Milli Eğitim Bakanlığımızın desteğiyle iki ayrı okulumuzda daha Z-Kütüphane kurularak öğrencilerimizin istifadesine sunuldu. Bugün bu kütüphanelerin açılışlarını gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz bu kütüphanelerde kitabın yanı sıra teknoloji ve internetin imkanlarından da faydalanacaktır” dedi.

Z-Kütüphanelerin açılış törenlerine Ahlat Meslek Yüksekokulu Müdürü Harun KOÇAK, İlçe Jandarma Komutanu Binbaşı Ahmet Zafer BAYRAM, İlçe Emniyet Müdürü Erdem YABAN, Milli Eğitim Müdürü Mutluk ÖZDEN,Şube Müdürü Taner DALGA bazı kurum amirleri, okul müdürleri ve davetliler katıldı.

06-04-201806-04-201806-04-2018

Ahlat Hükümet Konağı Kat3 AHLAT/BİTLİS - 04344124044

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.